facebook twitter

Yhteystiedot

Suomen Vesilaitosyhdistys ry

Ratamestarinkatu 7 B
00520 Helsinki
puhelin (09) 8689 010
sähköposti vvy(a)vvy.fi
henkilöstön sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi(a)vvy.fi

Löydät meidät myös twitterissä @suomenvesi ja facebookissa jokapaivaonvesipaiva

Verkkolaskut:

Y-tunnus 0202570-3
OVT/Verkkolaskuosoite: 003702025703
Operaattori: Nordea
Välittäjän tunnus: NDEAFIHH

Paperilaskut:
Suomen Vesilaitosyhdistys ry
Ratamestarinkatu 7 00520 Helsinki

Asiantuntijapalvelumme on tarkoitettu vain Vesilaitosyhdistyksen jäsenille. Yksityishenkilöitä palvelevat oman paikkakunnan vesihuoltolaitos sekä kuluttajaneuvonta.

Osmo Seppälä

Toimitusjohtaja

(09) 8689 0122

osmo.seppala@vvy.fi

yleisjohto, edunvalvonta- ja kehittämistehtävät

Mika Rontu

apulaisjohtaja

(09) 8689 0114

mika.rontu@vvy.fi

toimitusjohtajan varamies, asiantuntijapalvelut verkosto- ja laitostekniikkaan liittyvissä asioissa, YT-näyttelyn johtaja

Heli Tappola

toimistosihteeri

(09) 8689 0110

heli.tappola@vvy.fi

jäsenrekisteriasiat, Vesihuoltopäivät, YT-näyttelyn sihteeri

Anna-Maija Hallikas

koulutuspäällikkö

09) 8689 0118

anna-maija.hallikas@vvy.fi

YT-näyttelyn näyttelypäällikkö koulutusten valmistelu ja vetäminen, tilauskoulutus, kurssi-ilmoittautumiset

Eeva Hörkkö

tiedottaja

09) 8689 0123

eeva.horkko@vvy.fi

viestintä

Merja Kolkka

taloussihteeri

(09) 8689 0117

merja.kolkka@vvy.fi

laskutus, palkat ja palkkiot

Minna Laurila

koulutussuunnittelija

09) 8689 0112

minna.laurila@vvy.fi

koulutusten valmistelu ja vetäminen, kurssi-ilmoittautumiset opintovapaalla

Riina Liikanen

vesiasiain päällikkö, vesihuoltopoolin valmiuspäällikkö

(09) 8689 0113

riina.liikanen@vvy.fi

asiantuntijapalvelut talousveteen liittyvissä asioissa, vesihuoltopoolin asiat

Anneli Tiainen

lakiasiain päällikkö

09) 8689 0115

anneli.tiainen@vvy.fi

asiantuntijapalvelut vv-laitosten talouteen ja hallintoon liittyvissä sekä lakiasioissa

Saijariina Toivikko

vesiasiain päällikkö

(09) 8689 0121

saijariina.toivikko@vvy.fi

asiantuntijapalvelut hulevesiin, jätevesien ja lietteen laatuun ja tutkimukseen liittyvissä asioissa

Jaa sivu: