Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.
facebook twitter

Vesilaitosyhdistys muuttaa Helsingin keskustaan

Vesilaitosyhdistys siirtää toimistonsa uusiin tiloihin kesäkuussa 2024. Uudet tilat sijaitsevat Helsingin keskustassa, osoitteessa Aleksanterinkatu 44. Tämä muutos tuo mukanaan etuja sekä yhdistyksen jäsenille että tärkeimmille sidosryhmille.

Muutoksen keskeinen tavoite on sijainnin optimointi, joka mahdollistaa entistä paremman saavutettavuuden jäsenille ja sidosryhmille. Uudet tilat sijaitsevat lähempänä tärkeitä sidosryhmiä, kuten eri ministeriöitä ja Huoltovarmuuskeskusta.  Tiloihin on alle 10 minuutin kävelymatka Helsingin rautatieasemalta.

Yhdistyksen hallitus on tehnyt päätöksen pienentää toimitilojaan huomioiden etätyön yleistymisen, mikä on vähentänyt henkilöstön tarvetta olla paikalla toimistossa. Uudet monipaikkaisuuteen perustuvat tilat ovatkin pinta-alaltaan vain neljäsosa aiemmista tiloista, minkä ansiosta myös vuokrataso laskee merkittävästi nykyiseen verrattuna.

Muutoksen myötä Vesilaitosyhdistys pyrkii edelleen vahvistamaan asemaansa alallaan ja tarjoamaan entistä laadukkaampaa palvelua jäsenilleen. Järjestämme syksyn aikana jäsenillemme mahdollisuuden päästä tutustumaan uusiin tiloihimme, joista toivomme syntyvän jäsenistön yhteinen kohtaamispaikka

Jaa sivu:

Tulosta