Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Tällä sivustolla käytetään evästeitä

Tämä sivusto hyödyntää toiminnan kannalta välttämättömiä evästeitä sekä sivuston kehittämisen mahdollistavia tilastointievästeitä. Joidenkin sisältöjen näyttäminen voi lisäksi edellyttää markkinointievästeiden hyväksymistä. Lue lisää käyttämistämme evästeistä.​​​​​​

Evästeasetuksesi on tallennettu.
facebook twitter

Suomen Vesilaitosyhdistys ry:n vuosikokous 2024

Suomen Vesilaitosyhdistys ry:n vuosikokous 2024 järjestetään Helsingissä Sokos Hotel Triplassa (Fredrikanterassi 1, 00520 Helsinki) keskiviikkona 17.4.2024 klo 10.00. Ilmoittautuminen, valtakirjojen tarkastus ja aamukahvi klo 9.15 alkaen.

Pyydämme ystävällisesti ilmoittamaan osallistumisesta 5.4.2024 mennessä sähköpostitse: vvy@vvy.fi, jotta osaamme varautua kahvitarjoilun määrään. Myös valtakirjan voi lähettää samaan sähköpostiosoitteeseen ennen kokousta.

Vuosikokouskutsu lähetetään viikolla 14 kaikille yhdistyksen varsinaisille jäsenille ja yhteistoimintajäsenille. Yhteistoimintajäsenillä on vuosikokouksessa läsnäolo- ja puheoikeus, mutta ei äänioikeutta.

VALTAKIRJAT:

Osakeyhtiömuotoisten ja osuuskuntamuotoisten jäsenten toimitusjohtajat eivät tarvitse valtakirjaa. Sen sijaan muut tarvitsevat valtakirjan. Suosittelemme, että yhdistyksen toimistoon toimitettaisiin pysyvä valtakirja esim. vesihuoltolaitoksen johtajalle - ei siis tietylle henkilölle. Päätösvaltaisuuden varmistamiseksi pyydämme tarkistamaan myös vanhoista valtakirjoista, että erityisesti laitoksenne nimi ja yhdistyksen nimi on kirjoitettu oikein.

 

Vuosikokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 11 § (Yhdistyksen vuosikokous) mukaiset asiat. Säännöt löytyvät kotisivuiltamme tästä linkistä.

Jaa sivu:

Tulosta